Úvod

Startujeme! Na úvod Sokol Písek

Sokol Písek. Náš první soupeř. První šance na výhru. WHIL 2014/2015 se rozehrává už v sobotu 20. 9. My máme ještě den odpočinku navíc, protože ve sportovní hale Euronics se to rozjede až o den později.

V neděli 21. 9. se v 15:00 utkáme s Jihočeškami.

HC Zlín má za sebou mnoho změn. Šárku Marčíkovou budeme potkávat v ostravském dresu, Martinu Salčákovou naopak v olomouckém. Touto cestou také děkujeme Marcelce Handlové a Katce Brzóskové za dlouhé a poctivé reprezentování Handball Clubu Zlín. Na druhou stranu zlínské žluto-modré barvy přivítaly slovenskou Zuzanu Drotárovou. Jsme rády, že máme mezi sebou i mladou krev z dorostenek, a to Míšu Kolářovou, Míšu Kučerovou a Monču Kříčkovou. 

Tréninková příprava je v plném proudu, stále makáme dvoufázově. Rozhodně nenecháváme nic náhodě. To mi připomíná díl jedné známé talk show, kde byl hostem Filip Jícha a mluvil o signálech, které v THW Kiel hrají. Zatím jich nemáme 60, ale určitě se něco chystá. 

"Příprava graduje, tři týdny byly kondiční, dva týdny se hráčky připravovaly individuálně, pokračovala znovu fyzická i herní část. Sehráli jsme spoustu přátelských duelů, chceme být důsledně připraveni na sezonu a zachytit úvod soutěže. Léto jsme zahajovali s pětadvaceti hráčkami, přesto se nám nevyhly menší zdravotní problémy, ale věřím, že do začátku soutěže bude tým plně kompaktní. Mladé dorostenky se ukazují taky ve velmi dobrém světle," řekl hlavní kouč Peter Sabadka. 

Sokol Písek se v loňské sezoně umístil na 6. místě mezi českými týmy, kdy v první fázi play out porazil Veselí nad Moravou. Poté však Jihočešky podlehly Hanačkám, které obsadily konečné 5. místo v České republice. Sestupové místo si vysloužily házenkářky Jindřichova Hradce, které budou letos působit v první lize. Namísto nich se ve WHIL představí slovenský tým z Prešova. 

Neváhejte a přijdťe se podívat! Kdo neuvidí, neuvěří!

Chceme Vás tam slyšet!

Širší kádr žen HC Zlín

brankářky - Zuzana Mikšovská, Lenka Benedíková, Martina Túrociová, Lenka Černá

spojky - Alžběta Tóthová, Zuzana Drotárová, Denisa Kamenářová, Darina Nudni, Michaela Sobieská, Helena Brandová, Michaela Budayová, Gabriela Nygrýnová, Tereza Fabíková, Michaela Kučerová, Magda Popelková, Michaela Kolářová

pivoti - Zuzana Marčíková, Kristýna Vlková, Zuzana Dufková, Šárka Pospíšilová, Monika Kříčková

křídla - Lenka Hradilová, Kateřina Novotná, Andrea Očadlíková, Eva Kalivodová


Zápasový program 21. 9. ve sportovní hale Euronics

11:00 HC Zlín x TJ Jiskra Otrokovice (starší dorostenky)

13:00 HC Zlín x Sokol Karviná  (mladší dorostenky)

15:00  HC Zlín x Sokol Písek (WHIL)

17:00 HC Zlín x TJ Jiskra Otrokovice (1. liga žen/SCM)