Tým WHIL pro sezónu 2016/2017

Tým HC Zlín žen pro sezónu 2016/2017 zaznamenal změny, přesto nosná páteř týmu zůstala nezměněná. Klub v úrovni WHIL i nadále pokračuje v nastaveném trendu vlastních odchovankyň – z dorostenecké kategorie přešly do nejvyššího družstva žen hráčky Adéla  Baumbachová, Tereza Lapčíková a průběžně se předpokládá trvalé zapojení hráčky Jolany Mizerové (nyní po operaci ramene). Nahlížet z 1.ligy budou jako záloha brankařky Barbora Kryšková a Jarmila Sedláková. Sledovat se bude vývoj i dalších hráček 1. ligy a staršího dorostu. Do týmu se vrátily zkušené zlínské hráčky působící v minulé sezóně v jiných klubech - Lenka Hradilová a Andrea Očadlíková.

Realizační tým zaznamenal také změnu, a to na postu fyzioterapeuta. Dlouhodobou spolupráci s klubem ukončil Rosťa Mikel, nahradil ho Robin Palán.

 

Složení týmu 2016/2017:

Trenér: Peter Sabadka

Asistentka trenéra: Lenka Černá

Fyzioterapeut/masér: Robin Palán

 

Hráčky (v abecedním pořadí) včetně čísla dresu):

Andrýsková Veronika

11

Baumbachová Adéla

20

Benedíková Lenka

16

Birkušová Annamaria

22

Drotárová Zuzana

9

Dufková Zuzana

30

Gartnerová Natálie

7

Hradilová Lenka

13

Kamenářová Denisa

21

Kolářová Michaela

18

Kryšková Barbora

12

Kříčková Monika

27

Lapčíková Tereza

19

Mizerová Jolana

14

Nygrýnová  Gabriela

6

Očadlíková Andrea

8

Sedláková Jarmila

10

Sobieská Michaela

5

Stojarová Žaneta

24

 Odchody, přerušení sportovní činnosti:

  1. Kateřina Brzósková: Katka se k týmu jako hráčka vrátila v minulé sezóně, protože její rozhodcovská partnerka odjela na roční studijní pobyt do zahraničí.  V nové sezóně ji ale už zase uvidíme na hřišti s píšťalkou a přejeme jí, aby se zakotvila jako rozhodčí v těch nejvyšších soutěžích.

  2. Helena Brandová: Helu omezily v letní části minulé sezóny zdravotní problémy (rameno) a to nakonec vedlo i k ukončení její aktivní sportovní kariéry u nejvyššího týmu. Doufáme ale, že zdraví bude sloužit a že si ještě s míčem na hřišti občas popoběhne. Třeba jako trenérka v šlépějích své maminky (Janette Brandová bylo v loňské sezóně trenérkou starších žaček, mistryň ČR za sezónu 2015/2016).

  3. Tereza Fabíková: Terka jde studovat do Prahy, a proto nyní přerušila sportovní činnost. Tak držíme palce, ať se nám z Prahy do Zlína vrátí, bude nám tu chybět.

  4. Kristýna Vlková: Kika studuje náročný studijní obor v Olomouci a díky tomu taktéž přerušila sportovní činnost. I jí držíme palečky a věříme, že se u nás díky vzdálenosti  na tribuně často  ukáže.

  5. Darina Nudni: Darča ukončila svou sportovní kariéru u nejvyššího týmu žen.

  6. Kateřina Novotná: Katka se rozhodla pro přestup do Veselí nad Moravou a my věříme, že se jí její ambice   o větším uplatnění na této palubovce splní. Katka současně studuje v Ostravě, takže jí přejeme i v této oblasti hodně úspěchů.

Na palubovce HC Veselí nad Moravou  uvidí diváci v nové sezóně 2016/2017 i další zlínské hráčky - Evu Kalivodovou (limitovaný roční přestup) a Janu Vašulkovou (přestup).

Všem těmto děvčatům za jejich přínos zlínské ženské házené za celý klub HC Zlín děkujeme.